Literární klub Dr. Nadi Benešové
Domů
Aktuálně
Kontakty
Literární soutěž
Z naší činnosti
Dr. N. Benešová
Bohumil Jaroš
Galerie fotografií

 

TOPlist

Platné od 16.3.2007

 Literární klub byl založen 4. ledna 2002 při Městské knihovně v Čáslavi. Na počátku byla iniciativa pana Bohumila Jaroše. Byl v té době členem mělnického literárního klubu “Pegas” a zaujala ho myšlenka pokusit se realizovat něco podobného i na Čáslavsku. Začal proto s hledáním ,,spřízněných duší” - lidí, kteří by o literární klub měli také zájem. Stalo se tak na podzim roku 2001. Jeho kroky směřovaly do čáslavské knihovny. A jak se později ukázalo, byl to nápad vynikající. Setkal se totiž se vstřícnou reakcí  Anny Vyskočilové, ředitelky Městské knihovny. Začal také přemýšlet o názvu - a volba nakonec padla na jméno Naďa Benešová.

S celým nápadem založení literárního klubu bylo nutno ještě počkat -  v knihovně se právě zaváděl automatizovaný výpůjční systém v dospělém oddělení, k tomu nadcházela předvánoční hektická doba  plná inventur a uzávěrek... Bylo tudíž rozhodnuto, že se s celým nápadem vystoupí 4. ledna 2002 - v souvislosti   s plánovaným slavnostním otevřením nového výpůjčního procesu a internetového pracoviště pro veřejnost. Bylo nutno připravit  zakládací listinu, programové prohlášení, klubové organizační směrnice a další náležitosti nutné k založení LKNB.

Na schůzce bylo přítomno i několik poměrně vlivných osob. A právě tady se začíná odvíjet historie klubu. Bohumil Jaroš tak navázal kontakty s ing. Josefem R. Benešem, Soňou Dedíkovou (ředitelka Městského muzea), PaedDr. Zdeňkem Sejčkem (ředitel čásl. gymnázia), JUDr. Oldřichem Skalákem (advokát)... Došlo k vytvoření zakládající skupiny.

 Pan J. R. Beneš souhlasil s tím, aby klub nesl jméno jeho zesnulé manželky. Naďa Benešová se tímto stala patronkou nově vzniklého klubu.


Domů | Aktuálně | Kontakty | Literární soutěž | Z naší činnosti | Dr. N. Benešová | Bohumil Jaroš | Galerie fotografií

 Tento server byl naposledy aktualizován dne 20. 03. 2015

© Městské muzeum a knihovna Čáslav, 2005. Vytvořil: webmaster